Cindi Can Polat: "Bu seçim CHP’ye iktidar yolunu...

Cindi Can Polat: "Bu seçim CHP'ye iktidar yolunu açacak"

CHP Bayraklı Belediye Başkan Aday Adayı Cindi Can Polat Can Radyo’da Gökhan Kafalı ile Ege’nin gündemi programına konuk oldu. Polat, CHP’nin İzmir’in 30 ilçesinde oy arttıracağını, Türkiye genelinde de bu seçimden güçlenerek çıkacağını söyledi.

18 Aralık 2018 - 16:38 - Güncelleme: 18 Aralık 2018 - 17:13

Sunucu Gökhan Kafalı’nın sorularını yanıtlayan CHP Bayraklı Belediye Başkan Aday Adayı Cindi Can Polat, programda öncelikle AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Nihat Zeybekçi ile ilgili değerlendirmede bulundu. Polat, “AK Parti Aday Adayının İzmir’i çok iyi tanımadığını düşünüyorum. İyi bir belediye başkanı olmak için aday olduğunuz kenti iyi tanımanız gerekiyor. İzmir’den aday olmak için de önce İzmir’i tanımak gerekiyor. Kendisinin İzmir’in sosyal kültürel yaşamını ve ticaretini iyi bilmediğini düşünüyorum. İzmir, kendine kongre ve fuarlar şehri olmayı hedef koymuş bir şehirdir. Türkiye’nin incisi İzmir’de aydın, demokrat ve laik; Cumhuriyete inanan insanların yaşadığı, Cumhuriyetin kalesi olan bir kenttir. Bu yüzden İzmir’de bütün ilçelerde AK Partinin oylarının daha da düşeceğini, Cumhuriyet Halk Partisinin oylarının artacağını ve iktidarımızın daha da güçlenerek devam edeceğini düşünüyorum. İzmir’de oluşacak genel sinerjiyle CHP’nin Türkiye’de de önünü açacağını düşünüyorum” dedi.

3 AYDIR HERGÜN SOKAKLARDAYIM

Yaklaşık 3 aydır geceli gündüzlü sokaklarda olduğunu ve Bayraklı halkı ile yoğun bir iletişim içinde bulunduğunu da kaydeden Polat, vatandaştan edindiği izlenimleri de şöyle paylaştı:

“Özellikle son üç aydır alanda ciddi çalışma içerisindeyiz. Alanda gördüğümüz şu; vatandaşımız ciddi bir ekonomik sıkıntıyla karşı karşıya ve ülkenin iyi yönetilmediği konusunda herkes hem fikir. Bizlere karşı ilgi ve alakaları çok güzel, desteklediklerini belli ediyorlar. Geçmiş seçimlerle kıyasladığımızda, parti olarak Bayraklı’da oyumuzu daha da artırarak yerelde daha da güçleneceğimiz kanısındayım” diye konuştu.

İTTİFAKLAR BAYRAKLI’YI NASIL ETKİLER?

Kafalı’nın ittifaklar Bayraklı’da seçimi nasıl etkiler, sorusuna da yanıt veren Cindi Can Polat: “İttifakı önemsiyorum ve destekliyorum. Hepimiz hatırlıyoruz AK Parti iktidarı dış politikada sıfır sorun sözüyle yola çıkmıştı. Ancak geldiğimiz noktada bırakın dünyanın uzak ülkelerini, iyi ilişki içerisinde olduğumuz komşumuz dahi kalmadı. Eğitimde her geçen gün daha kötüye gidiyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımız iyi bir eğitim alamıyor. Bu hepimizi endişelendiriyor ve kaygılandırıyor.  Sağlık sektörümüz neredeyse çökmüş durumdadır. Sosyal bir devletin, sağlık hizmetini vatandaşına ücretsiz vermesi gerekirken, sağlıktan alınan katkı payları her geçen gün artıyor. İşçimiz, emekçimiz her geçen gün fakirleşiyor. İnsanlar elde etmiş oldukları kazançlarıyla insanca yaşamak için gerekli temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamıyor. Adalete güven kalmadı. İnsanlar özgürce kendilerini ifade edemiyor. Evrensel hukuk değerleri konuşuluyor ama uygulamada esemesini dahi göremiyoruz. Hukuk önünde eşitlik yok.  Böyle kötü yönetilen bir Türkiye’de ittifakın bir umut olduğunu düşünüyorum. Bugün mesele artık seçim meselesi değil, Türkiye ve gelecek meselesidir. Bu noktada da ittifak hayati bir görev üstlenmiş bulunuyor. Bunun yerel seçimlerde yansımasını da hep birlikte göreceğiz.  İYİ Parti, CHP ve bizim gibi düşünen diğer partilerin, STK’ların, Odaların, Derneklerin desteğiyle yerel seçimlerin CHP’ye genelde de iktidar yolunu açacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

GENEL MERKEZİMİZ HATA YAPMAZ

Kafalı’nın Genel Merkez’in aday belirleme süzgecine güveniyor musunuz sorusuna da içenlikle cevap veren Cindi Can Polat: “Genel Merkezimiz, aday belirlemede tercihini merkez yoklamasından yana yaptı. Genel Merkezin bu tercihine saygı duyuyorum. Ayrıca şunu da biliyorum ki Genel Merkezimiz, bu seçimde aday belirlerken, ince eleyip sık dokuyacak ve asla bir hataya meydan vermeyecektir. Bunu yaparken de STK’larla, odalarla, muhtarlarla istişare edecek; milletvekillerimizden, İl ve İlçe örgütlerimizden gerekli doneleri alacak ve en doğru isimlerle bizi yerel seçime götüreceklerdir. Bu anlamda da herkesin müsterih olmasını tavsiye ederim” dedi.

Bu haber 1598 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Işık kara
  2 yıl önce
  Cindi Can Polat başkanım yolun açık olsun başarılı olacağına inanıyorum.
 • Gazi Güngör
  2 yıl önce
  30 senedir bayraklıda yaşayan karıç karıç sokaklarini bilen bir kişi olarak bence siz daha yararlı bir başkan olursun diyorum yolun açik olsun başkanim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de 91 adet tarihi eser ele geçirildi
İzmir'de 91 adet tarihi eser ele geçirildi
Başkan Soyer Balkan derneklerinin temsilcileriyle buluştu
Başkan Soyer Balkan derneklerinin temsilcileriyle buluştu